Donkişot Sanat "Yağlı Boya Resim Atölyesi"
Kadıköy | Suadiye | Beşiktaş | Ataşehir

Yağlı boya resim sanatının anası, resmin duayeni sayılabilir. 

Yüzyıllara dayanan sanat serüveninin en önemli malzemesidir yağlı boya. Boya teknolojisinin bugünkü kadar gelişmediği dönemlerde ressamlar kendi boyalarını da kendileri üreterek sanata, resimlerine değer katarlardı. 


Yağlı boya resim çalışmaları atölye aşamasında üç ana kısma ayrılır.

Resmi yapmadan önce hazırlık işlemleri,
Yağlı boya resme teknik hazırlıklar  atölyede yapılır, size önerimiz karakalem, desen yönünüzü de bu çalışmalar için geliştirmeniz.
Atölyede ise yağlı boya resim yapmak için aşamalar; Yapılacak resmin tuvale aktarılması, malzemelerin hazırlanması, çalışılacak boyaların hazırlanması ile başlar. 

Yağlıboya resme başlama aşaması,
Bu aşamada çalışmanızı özenli biçimde başlamalısınız. Bu konuda size eğitmenlerimiz tavsiyelerde bulunacaktır. Yağlı boya resim yapmak en çok tavsiye gerektiren resim alanıdır. renklerin hzılanması,kompozisyon, denge ve uyum için deneyim kazanmanız gerekiyor.

Yağlıboya çalışmanın sonlandırılması
Resim üzerinde o günkü çalışmayı sonlandırdığınız da malzemelerinizi temizleyerek bir sonraki çalışmanız için hazır hale getirmeniz gerekir. Yağlı boya malzemelerini kullanmak ve sonrasında temizlemek için bir süre deneyim kazanmanız gerektiğini belirtmek istiyoruz.

Kimler Katılabilir?
Her yaştan ve seviyeden herkes katılabilir.

.

Bekliyoruz
İlk fırsat bulduğunuz bir zamanda uğrayıp bizimle tanışabilirsiniz.
Keyifli ortamımızı sizinle paylaşmak, tanışmak çay kahve eşliğinde sohbet etmek bizim için her zaman zevktir.

 


 

Yağlı boya resim sanatı hakkında
Yaşadıkları devirde büyük maddi sıkıntılar ve ruhsal sorunlarla boğuşup, şimdiyse eserleri milyonlarca dolara satılanlar var resimsantına iz bırakan ressamlar arasında.

Resim sanatına iz bırakan ressamların yaşam öykülerini de yağlı boya resim yapmaya başlamadan önce araştırarak, resimlerini iinceleyerek, analizleri ile ilgili makaleler okuyarak resme bakış açınızı geliştirebilirsiniz. 

Akla gelen ilk beş ressamı sizin için  sıraladık, sanat tarihine adını veren diğer ressamları da araştırmanızı öneririz. Türk resim sanaatının da önemli isimlerini araştırmanıza dahil etmeniz, sanat tarihine bakış açınızı geliştirecektir. 

1. PABLO PICASSO, İSPANYA, (1881-1973)
2. LEONARDO DA VINCI, İTALYA, (1452-1519)
3. REMBRANDT VAN RIJN, HOLLANDA, (1606-1669)
4. VINCENT VAN GOGH, HOLLANDA, (1853-1890)
5. DIEGO VELÁZQUEZ, İSPANYA, (1599-1660)

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!