Donkişot Sanat "Karakalem Atölyesi"
Kadıköy | Suadiye | Beşiktaş | Ataşehir | Pendik

Karakalem atölyeleri resimde ilerlemek, resim sanatında ürün vermek isteyenlerce mutlaka önemsenmelidir.

İyi resim iyi bir karakalem altyapısı gerektirir.
Karakalem temel çizim teknikleri ile başlayan çalışmalar, temel desen, doku, denge ve kompozisyon kavramları eğitim sürecinde ele alınacaktır. Güzel Sanatlar Fakültelerine girişin alt yapısını oluşturan karakalem atölyeleri resimde ilerlemek, resim sanatında ürün vermek isteyenlerce mutlaka önemsenmelidir.

Canlı model çizim çalışmaları ile de desteklenmektedir.

Karakalem resim yapmaya önce basit formlarla başlanıyor. Karakalem tekniğinin altyapısı yaşamda gözlediğimiz formlarını kağıda aktarma çalışmalarıdır. Geometrik şekillerin yaşamdakı formlara uyarlanması ve bu şekillerin, çizgi değerleri, tonlaması, denge ve kompozisyonun nasıl oluşturulacağı resmin temelidir.

Tonlama formlara hacim kazandırmak, objeyi başka şeylerin önünde mi, yanyana mı, yoksa ön arka ilişkisi içinde olduğunu göstermek içindir. Objelerin birbirleri ilişkisi ışığın büyülü tonlamaları ile gerçekleşir. 

Karakalem çalışmaları aynı zamanda anatomik gözlemlerin de yapılmasını gerekli kılar. 

Saydığımız kavramlar resim kültürünün bütünlüğü, gerekliği içinde hem öğrenciyle yapılan sohbetlerle hem çalışmaların programları içerisinde geleceğin ressam adayına aktarılır. Vakti ve durumu uygun olan hobi resim atölyesine katılmayı düşünen öğrencilerimize de kara kalem desen derslerini, eğitmenlerimizin belirleyeceği dönem süresince katılmalarını öneriyoruz.

Çocuklar için de karakalem resim çalışmaları
Farklı yaş grubundaki çocuklar için de yeteneklerinin keşfedilmesi ve içlerinden geleceğin sanatçılarının ve ressamlarının çıkması için kara kalem desen ve doku çalışmaları önemlidir.

Bekliyoruz
İlk fırsat bulduğunuz bir zamanda uğrayıp bizimle tanışabilirsiniz.
Keyifli ortamımızı sizinle paylaşmak, tanışmak çay kahve eşliğinde sohbet etmek bizim için her zaman zevktir.

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!