Donkişot Sanat "Hakkımızda"
Kadıköy | Suadiye | Beşiktaş | Ataşehir | Pendik

Çiziyorsan düşünüyor ve yaşıyorsundur.

Bir tür direnme ve yaşama biçimi olarak çizim yapmak;
Bizlere dayatılan karmaşayı ve bizi kuşatan yabancılaşma çemberini, insani değerlerimiz ve sanatın yaratma ve estetik gücüyle kırabilmenin araçlarından birisidir çizmek. Çizebilme eylemi, tarihe not düşme isteğimizin, duygu ve düşüncelerimizin bir tür yansımasıdır da aynı zamanda. 

Haydi resim yapalım;
Hayaline susadığımız eşitlikçi, özgür bir dünyayı şimdiden rengarenk boyamaya başlamak ve çocuklarımıza miras bırakmak.Toplumu ve yaşamı estetsize etmenin önemli yollarından biri de sanatsal faaliyetlere katılım ve üretimdir. Donkişot Sanat yel değirmenlerine karşı, insanca yaşanıp, güzellikleri paylaşabilecek bir ortamın yaratılmasını amaçlar. Topluma ilham veren ve öncülük eden bir rol üstlenmeyi de geleceğimiz açısından zorunlu görür.

Yeni lokasyonlarda faaliyetlerimiz başladı
Kadıköy Belediyesi "Suadiye Sanat Atölyeleri" projesi kapsamında yeni şubemiz de Suadiye'de faliyetlerine başlamıştır.
Ayrıca çalışmalarımızı 2022 yılı başından itibaren "Beşiktaş"   lokasyonunda da başlatıyoruz. İstanbul'un ilçelerinde çizmek ve boyamaya tutkulu herkesele ulaşmak dileğiyle.

Sizleri de sanatın gelişmesi, yaygınlaşması ve bireysel iyileşme, gelişmeye katkı verecek yeni yollar keşfedilmesi için işbirliğine, ortak zeminlerde çalışmaya, katkı vermeye davet ediyoruz. 

  • Çalışmalarımıza katılarak,
  • Fikirlerinizi ve projelerinizi paylaşarak
  • Çevrenizde bu fikirleri yayarak çabalarımıza, daha iyi bir dünyada yaşamamıza katkı verebilirsiniz.

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Mustafa Kemal Atatürk

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!