Resim yapmanın yaşı olmadığından, her yaş gurubundan insanlara açık olan atölyemiz, gündüz ve akşam gurupları ile çalışmalarını sürdürmekte.

Temel çizim çalışmalarının ardından kişiye özel uygulamalı resim malzemeleri teknikleri ve özgün renkli kompozisyonlara geçilmektedir

 

Hayata iz bırakmak için çok büyük bir keşif olan resim sanatı temelde görme üzerinden oluşan bir şifreleme yöntemidir. Mağaralardan günümüze uzanan sanat tarihinin keşiflerle dolu serüvenine dahil olmak her yaratıcı bireyin en temel ihtiyacıdır.

   Atölyemiz sanat tarihinin önemli ressamlarının bu serüvene katkılarını sanatçı adaylarına aşılamayı hedefler. Doğa gözlemleri ve ustaların deneyimlerini uygulamalı olarak aktarır. Her yaratıcı bireyin içindeki keşfedilmeyi bekleyen duygu dünyası resim yapma eylemiyle hayat bulur. Doğa gözlemlerinden yola çıkılarak yapılan çizim çalışmaları usta ressamların çizim teknikleriyle harmanlanarak uygulatılır. Öncelikle sanat tarihinden usta bir ressamın resimlerini kendilerine kılavuz olarak seçen sanatçı adaylarımız; sonraki süreçte özgün çalışmaları için bir sıçrama taşı olarak bu ustaları örnek alır. Desen çizimlerinde olgunlaşan adaylar açık koyu dengesi ve kompozisyon üzerine düşünmeye sevk edilir.

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!